0

Kokį poveikį gamtai daro ugnies kūrimas?

Ar žinojote, kad kepdami vakarienę ant laužo ar kūrendami malkas krosnelėje klimato šiltėjimui jokios įtakos nedarote? Ar žinojote, kad malkų degimo procesas yra neutralus ir nuo to atmosferoje CO2 nepadaugėja?

Kad geriau suprastume šį procesą, pažvelkime į visą medžio gyvavimo laikotarpį. Medžiui augant, jis sugeria anglies dioksidą, tai yra dujos, kurios sukelia atmosferos šiltėjimą. Medis per daugybę gyvavimo metų savyje sukaupia dideles atsargas C02. Kaip bebūtų gaila, medžiai negyvena amžinai. Jeigu medis yra paliekamas miške supūti, pūvimo metu vyksta reakcija, kurios metu per gyvenimą sukauptas CO2 yra išlaisvinamas ir patenka atgal į atmosferą.

Toks pat procesas vyksta ir medienos kūrenimo metu. Iš medienos išlaisvinamas CO2 kiekis yra identiškas kiekiui išlaisvinamam pūvimo metu. Tai reiškia, kad per visą medžio gyvavimo ciklą anglies dvideginio kiekis atmosferoje nekinta, tai reiškia, kad mediena yra atmosferai neutralus kuras.

Nuostabu ir tai, kad mes ir toliau galime mėgautis malkų skleidžiama šiluma, džiaugtis būvimu su šeima ir draugais prie laužo, nedarydamo neigiamo poveikio atmosferai.